13.06.2023, 11:58
|
Nasze pożegnania
|
|
13.06.2023, 22:38
(13.06.2023, 11:13)Sofeicz napisał(a): Zmarł Silvio 'Bunga Bunga" Berlusconi. To jest dobry argument przeciwko ludziom, którzy gadają o karmie. Chuja tam karma wraca. Ten skurwiel całe swoje życie przeżył bezkarnie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche ---
Polska trwa i trwa mać
Takie cuś znalazłem
Cytat:Zmarł Wojciech Suchodolski. Zaiste bardzo chwalebne być zapamiętany po wsze czasy jako chodząca patologia ![]() Cytat:Cytat:Mężczyzna regularnie brał udział w libacjach alkoholowych, które były streamingowane i opłacane przez widzów. Najpierw sponsorowali upadek człowieka i mieli z tego bekę, a teraz ronią krokodyle łzy - sami jesteście pojebaną patologią!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
21.06.2023, 06:49
Cytat:Mężczyzna regularnie brał udział w libacjach alkoholowych, które były streamingowane i opłacane przez widzów.Przypominam: reklama wódki i innych ciężkich alkoholi jest nielegalna - to przestępstwo! Widzisz, że jakiś patostrimer reklamuje ten syf /alkohol to silny narkotyk!/ - reaguj, zgłaszaj do prokuratury - tak zrobił Jan Śpiewak i teraz taki Wojewódzki czy Palikot się będą musielli tłumaczyć w sądzie; inaczej nigdy tego szajsu nie ograniczymy w przestrzeni publicznej. To gówno było przyczyną zakatowania tego chłopca w Częstochowie. Ileż razy można to pisać: widzisz płacz dziecka za ścianą, krzyki, jakieś wyzwiska - reaguj /do kurwy nędzy!/, wzywając policję. Przepraszam, ale mnie szlag trafia, gdy ciągle czytam, że z przemocą niewiele robimy.
"Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie, Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie". L. Staff
21.06.2023, 19:22
Ale on nie reklamował, tylko chlał na wizji i odstawiał szopki. I się to widzom podobało więc stawiali.
Sebastian Flak
21.06.2023, 20:53
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2023, 20:57 przez lumberjack.)
(20.06.2023, 11:43)Sofeicz napisał(a): Najpierw sponsorowali upadek człowieka i mieli z tego bekę, a teraz ronią krokodyle łzy - sami jesteście pojebaną patologią! Dokładnie tak. Chciałem jednak coś zauważyć - patostreaming to patologia. Ludzie to oglądają i finansują bo mają bekę z idiotów patoli. A taki ogólnopolski hicior - Świat według Kiepskich to niby kurna o czym? Wiadomo, że to na niby, ale wszyscy mieli bekę z granych przez aktorów idiotów-pijaczków. Gdyby chętnych widzów nie było to i nie powstałyby kretyńskie sitcomy i nie byłoby kanałów patostreamerów. No ale ludzie wolą sobie pooglądać patoli, bo się lepiej czują widząc że u nich w życiu może i coś jest nie tak ale jednak nie aż tak jak u tych patoli od których można się poczuć lepszym.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche ---
Polska trwa i trwa mać
21.06.2023, 21:18
(21.06.2023, 20:53)lumberjack napisał(a):(20.06.2023, 11:43)Sofeicz napisał(a): Najpierw sponsorowali upadek człowieka i mieli z tego bekę, a teraz ronią krokodyle łzy - sami jesteście pojebaną patologią! Sponsorują to, bo mogą poczuć władzę nad drugim człowiekiem. U zarania YT, na wczesnych filmikach z komórek, popularne były filmiki z wyzwaniami dla pana żula. Upadlano człowieka a ten się poniżał żeby zachlać, bo to było najważniejsze. Cytat:A taki ogólnopolski hicior - Świat według Kiepskich to niby kurna o czym? Wiadomo, że to na niby, ale wszyscy mieli bekę z granych przez aktorów idiotów-pijaczków. Pierwsze sezony? No nie. To był obraz Polski w krzywym zwierciadle. To nie był jeszcze obraz patologii tylko stanu typowego dla masy rodzin z lat '90 i '00. Matka utrzymująca rodzinę, ojciec alkoholik, który stracił pracę dorosłe dzieci wychowane na dzielni i motyw przewodni jak tu fantazyjnie kombinować żeby zarobić i się nie narobić. Ogólnie serial przetrwał dekady bo był bardzo dobry. Przynajmniej do momentu zjolasienia. Wtedy to pomysły zaczęły się kończyć i fabuła stała się pokazem alkotesterów bez wewnętrznej spójności. Ale po tylu latach nadawania to nie ma co się dziwić. Obsada zdążyła wymrzeć. Cytat:Gdyby chętnych widzów nie było to i nie powstałyby kretyńskie sitcomy i nie byłoby kanałów patostreamerów. No tak. Sęk w tym, że widownia to bardzo specyficzny gatunek zwierząt, które kręci wszelka patola. Od Majora po Warsaw Shore. Oglądają wszystko co pozwala im się podkręcić, poczuć lepszymi i odciągnąć od swojego życia, które jest nijakie a ich samym brak odwagi na to żeby żyć jak Major ani jak w Warsaw Shore. Co i tak z czasem pewnie nastąpi, bo pociąg do patoli wiąże się z pociągiem do używek, a co za tym idzie, do uzależnień. Cytat: No ale ludzie wolą sobie pooglądać patoli, bo się lepiej czują widząc że u nich w życiu może i coś jest nie tak ale jednak nie aż tak jak u tych patoli od których można się poczuć lepszym. Mnie się wydaje, że tu zachodzi nie tyle poczucie lepszości co możliwość upokorzenia kogoś innego. Taki zjeb co to ogląda ma poczucie niedowartościowania. Łatwiej więc upodlić kogoś niż samemu się wziąć do roboty. Widzowie patostreamów to takie młodsze wersje "aktorów", którym się jeszcze wydaje, że ich koks, kurwy i chlanie do porzygu to nie jest to samo co w streamie. Że tam jest bardziej hardcorowo i śmiesznie. Przypomniało mi się: https://www.popularne.pl/marina-abramovi...-z-cialem/ Artystka pozwoliła zrobić ze sobą wszystko. Co zrobili ludzie? Ano właśnie. A to byli kurtularni obywatele, psze Pana!
Sebastian Flak
21.06.2023, 22:01
(21.06.2023, 21:18)Gawain napisał(a): Przypomniało mi się: Cytat:Według Mariny Abramović jej projekt ujawnił pewną przerażającą prawdę na temat ludzi: Sorki, ale Marina źle zinterpretowała wynik eksperymentu. Ludzie, którzy robili jej to co robili wcale nie porzucili człowieczeństwa. O nie, nie. To co robili to jest właśnie część natury człowieka, część człowieczeństwa. To jest wrodzona skłonność do czynienia zła/krzywdy. Coś co w chrześcijaństwie jest uznawane za efekt grzechu pierworodnego. Osobiście uważam, że jesteśmy prymitywnymi małpami, które w miarę dobrych warunkach trzymają fason. Oczywiście są ludzie, którzy nawet w ekstremalnych warunkach zachowują godność i zachowują się tak, że mi to imponuje. Ale to raczej wyjątek od reguły. Wystarczy popatrzeć jak chmara konsumentów zabija się w lidlu o crocsy w cenie promocyjnej albo jak szarańcza małpoludzi wbiega w black friday do mediamarktu i walczy o telewizory etc. Smuci mnie nasz gatunek.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche ---
Polska trwa i trwa mać
21.06.2023, 22:25
(21.06.2023, 19:22)Gawain napisał(a): Ale on nie reklamował, tylko chlał na wizji i odstawiał szopki. I się to widzom podobało więc stawiali.Chlanie na wizji też jest reklamą. W końcu chyba nie miał marki zamazanej. ![]() Ciekawe, jakie dziwne rzeczy się ludziom podobają...? Nie wiem, jakby se w żyłę walił, to też się by to podobało? Patusom pewnie tak.
"Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie, Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie". L. Staff
22.06.2023, 14:56
(21.06.2023, 22:01)lumberjack napisał(a): Sorki, ale Marina źle zinterpretowała wynik eksperymentu. Ludzie, którzy robili jej to co robili wcale nie porzucili człowieczeństwa. O nie, nie. To co robili to jest właśnie część natury człowieka, część człowieczeństwa. To jest wrodzona skłonność do czynienia zła/krzywdy. Coś co w chrześcijaństwie jest uznawane za efekt grzechu pierworodnego. Sam mam nieraz takie myśli, ale ja u siebie zauważam, że dla mego dobra lepiej nie skupiać się na różnych złych rzeczach wokół. Zauważyłem u siebie, że z powodu rozpamiętywania różnych okropności nabrałem pewnej zdegustowanej i buntowniczej awersji do życia - awersji skutkującej tym, że nieraz niezbyt chciało mi się działać wśród ludzi, a wolałem sobie gdzieś się kryć na uboczu. Coś w stylu Luke'a Skywalkera w Trylogii Disneya. A jak człowieka odpycha od życia, to taki człek nie spełni swego pełnego potencjału dla dobra ogółu. Stąd lepiej się skupiać na dobrych przejawach człowieczeństwa, by mieć morale dostateczne do życiowej walki. A poza tym skupianie się na jakichś idiotach, którzy zachowują się znośnie tylko wtedy, gdy im się to opłaca dla ich niskiego, egoistycznego interesu, niepotrzebnie nobilituje takich idiotów. No bo jak? Mam skończony czas w życiu, w świecie wokół są przejawy geniuszu np. w książkach, a ja mam moją cenną, skończoną na doczesnym padole, uwagę kierować ku jakimś tępakom, zamiast ku temu co najcenniejsze? (21.06.2023, 22:01)lumberjack napisał(a):Cytat:Według Mariny Abramović jej projekt ujawnił pewną przerażającą prawdę na temat ludzi: Dokładnie. Pisałem już nieraz, że jesteśmy dość przerażającym gatunkiem. Skojarzyło mi się z jednym z odcinków Simpsonów. Rodzina Simpsonów brała udział w sesji terapeutycznej polegającej na tym, że wszystkich podłączono do wysokiego napięcia, i kiedy ktoś miał jakieś pretensje do konkretnej osoby, to mógł ją razić prądem. Sesja się zaczęła i Simpsonowie od razu zaczęli się razić prądem, tak że światło zgasło w całym mieście
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
22.06.2023, 21:50
(22.06.2023, 14:56)Mustafa Mond napisał(a): Sam mam nieraz takie myśli, ale ja u siebie zauważam, że dla mego dobra lepiej nie skupiać się na różnych złych rzeczach wokół. Zauważyłem u siebie, że z powodu rozpamiętywania różnych okropności nabrałem pewnej zdegustowanej i buntowniczej awersji do życia - awersji skutkującej tym, że nieraz niezbyt chciało mi się działać wśród ludzi, a wolałem sobie gdzieś się kryć na uboczu. Ja tam nie mam awersji do samego życia tylko do tego co mnie w nim mocno wkurza. (22.06.2023, 14:56)Mustafa Mond napisał(a): A jak człowieka odpycha od życia, to taki człek nie spełni swego pełnego potencjału dla dobra ogółu. Oj tam oj tam. Primum non nocere. A jak już robisz coś więcej niż to to już jest dobrze. (22.06.2023, 14:56)Mustafa Mond napisał(a): Stąd lepiej się skupiać na dobrych przejawach człowieczeństwa, by mieć morale dostateczne do życiowej walki. Zależy jaki kto ma charakter. Mnie ludzkość i świat nie zniechęca do życiowej walki. Jestem zwykłym Polakiem marudą. lubię se ponarzekać, a potem dalej robić swoje. (22.06.2023, 14:56)Mustafa Mond napisał(a): Mam skończony czas w życiu, w świecie wokół są przejawy geniuszu np. w książkach, a ja mam moją cenną, skończoną na doczesnym padole, uwagę kierować ku jakimś tępakom, zamiast ku temu co najcenniejsze? A nie wiem Ja lubię oglądać głupie/śmieszne memy na fejsowej stronie zdupynators. Nie żal mi czasu na to - lubię dobry, ostry, porąbany humor. A na genialne książki nie mam siły po dniu pracy i zajmowaniu się dzieciokami, gdzie jedno chce spać, drugie srać, a do tego ja żem głodny. Naprawdę nie chce mi się myśleć o ambitnych rzeczach.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche ---
Polska trwa i trwa mać (22.06.2023, 21:50)lumberjack napisał(a): A nie wiem Audiobooki zaadoptuj. Serio są genialni lektorzy, tacy jak choćby wybitny Grzegorz Pawlak, który czyta tworząc taką atmosferę, jakby się było w fabule. No i nie przesadzajmy z ambitnością, coś Pilipiuka, Zajdla czy Grzędowicza to genialna rozrywka jest a przy tym nie pozbawiona ambicji. Nie jest to Ulisses, ale kto ma na to siłę...
Sebastian Flak
23.06.2023, 20:41
01.12.2023, 12:08
W Andrychowie zmarła z zimna 14-letnia dziewczynka, która zasłabła i leżała na chodniku przez kilka godzin. Teraz ludzie stawiają znicze, a kiedy leżała jeszcze żywa to nikt z przechodniów się nie zainteresował. Nie rozumiem tego. Wiem że w Chinach jest taka znieczulica, że ludzie olewają takie sytuacje, ale że w Polsce do czegoś takiego doszło to mnie zadziwia.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche ---
Polska trwa i trwa mać
01.12.2023, 14:48
(01.12.2023, 12:08)lumberjack napisał(a): W Andrychowie zmarła z zimna 14-letnia dziewczynka, która zasłabła i leżała na chodniku przez kilka godzin. Ale ona nie leżała na chodniku Cytat:Według informacji portalu, przez kilka godzin 14-latka siedziała przed jednym ze sklepów w centrum Andrychowa, przy głównej ulicy miasta.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
01.12.2023, 15:00
(01.12.2023, 14:48)Sofeicz napisał(a): Ale ona nie leżała na chodniku Według jednych siedziała, według innych leżała: https://wiadomosci.wp.pl/lezala-z-telefo...762775424a O leżeniu z telefonem w ręku relacjonował człowiek, który ją ondalazł, reszta na stronie.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Cytat:Pan Rafał opowiedział, jak ojciec Natalii sprawdzał drogę z komisariatu na przystanek, a on sam szedł trasą w pobliżu sklepu.Czyli leżała za banerem i trzeba było tam zajrzeć, żeby ją zobaczyć. Ale zawsze lepiej brzmi, że leżała na środku chodnika. Ogólnie dziwna sprawa - dziewczyna dzwoni do ojca ale nie idzie do pobliskiego sklepu, gdzie pewnie by doszła do siebie ???
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
01.12.2023, 16:18
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2023, 16:20 przez Użytkownik 12232.)
Media mają używanie, im więcej domysłów tym lepiej, bo rośnie liczba pseudo-artykułów, a jacyś eksperci nie wiadomo od czego plotą te same truizmy co zawsze. Już jest grzebanie w historii rodziny i zapewne wypytuje się sąsiadów celem publikowania kolejnych bredni. Jeżeli miałaby wrócić cenzura, to w takich przypadkach, do czasu rzetelnego wyjaśnienia sprawy cenzura powinna wycinać to wszystko w pień i jeszcze karać za dezinformację i nękanie
02.12.2023, 04:11
Kuźwa, przepraszam za podawanie niedokładnych (dez)informacji. Sam wyczytałem tą wersję, że leżała na chodniku. Nie wiedziałem, że to tylko jedna z niepotwierdzonych wersji.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche ---
Polska trwa i trwa mać |
|
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



