Liczba postów: 14,831
Liczba wątków: 101
Dołączył: 05.2009
Reputacja:
335
Płeć: mężczyzna
(11.09.2025, 16:30)Hans Żydenstein napisał(a): (11.09.2025, 16:25)Ayla Mustafa napisał(a): Przynajmniej wiemy, na kogo możemy liczyć. Na Holendrów, Norwegów, Szwedów, Niemców, Włochów
No możemy na nich liczyć w przypadku jak przylecą do nas jakieś RC Toysy. Nie oznacza to, że tak ochoczo staną do walki, gdy zaatakują nas rosyjskie rakiety, czołgi i samoloty.
Wiadomo, lepiej liczyć na USA na które nie możemy liczyć nawet jak przylecą RC Toysy. Nawet jakieś "głębokie zaniepokojenie" nie udało im się wydalić.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Liczba postów: 2,003
Liczba wątków: 3
Dołączył: 11.2013
Reputacja:
219
12.09.2025, 08:48
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2025, 08:51 przez Kontestator.)
Trump w rozmowie z Nawrockim podtrzymał swoje zobowiązanie o zwiększeniu obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce. No chyba jak do Polski trafi więcej amerykańskich żołnierzy to to najlepsza odpowiedź.
Lindsey Graham ma projekty, wpisujące Rosję jako kraj sponsorujący terroryzm oraz cła na Chiny i Indie. Ale i on uzależnia to od podstawy Europy i czy Europa również to zrobi.
Najlepsza odpowiedź Europy to byłoby nałożenie tych ceł na Indie i Chiny. Ale na ten moment to Europa nadal pompuje kieszeń Putinowi.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"
― Ignacy Daszyński
Liczba postów: 14,831
Liczba wątków: 101
Dołączył: 05.2009
Reputacja:
335
Płeć: mężczyzna
(12.09.2025, 08:48)Kontestator napisał(a): Trump w rozmowie z Nawrockim
Czyli Nawrocki twierdzi, że Trump coś powiedział, albo Trump twierdzi, że coś obiecał. Zajebiste źródło informacji, szczególnie po tym gdy Trump faktycznie działa w kierunku dokładnie przeciwnym (wycofał się ze współpracy przeciw ruskiej dezinformacji).
A Graham jest prawicowcem i trumpistą, czyli łże jak pies, a z tweeta wynika jasno, że chodzi tylko o to, żeby Europa realizowała interesy Trumpa nakładając cła na kraje na które Trump nałożył cła. Nie wiadomo w jaki sposób nałożenie przez UE ceł na towary z Chin i Indii (czyli nałożenie nowego podatku na Europejczyków) miałoby zniechęcić Chiny czy Indie do zaprzestania kupowania od ruskich, za to dziwnym trafem wpisuje się to idealnie w cele Trumpa.
Trump wielokrotnie i jednoznacznie pokazał, że Putin może mu napluć do mordy, a on się jeszcze obliże i podziękuje, więc traktowanie zapowiedzi jakichkolwiek działań Trumpa na niekorzyść Putina (jak tylko jeszcze coś zrobimy, żeby mu się przypodobać) jako jakkolwiek wiarygodnych nie jest już tylko objawem naiwności, lecz autodestrukcyjnego myślenia życzeniowego.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Liczba postów: 2,003
Liczba wątków: 3
Dołączył: 11.2013
Reputacja:
219
Na Rosję nałożone są wszystkie chyba możliwe sankcje. Jedyne jakie zostały to sankcje/kary nakładane na kraje z Rosją handlujące. Ale nie widzę powodu aby Amerykanie mieli to robić sami bez Europy.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"
― Ignacy Daszyński
Ayla Mustafa
Unregistered
(11.09.2025, 21:17)Adam M. napisał(a): Chodzi o to ze to Bialorusini powiadomili polska obrone powietrzna o dronach lecacych przez ich terytorium.
Też możliwe. Może Trump dał nagrodę Białorusi za to powiadomienie, licząc na to, że Białoruś będzie milsza, by zdobyć kolejne nagrody.
Hmm... Trump na razie strasznie partoli sprawę Indii. Indie Modiego to coś między zachodnią demokracją a autorytarną satrapią - z jednej strony mają uczciwe wybory (partia Modiego straciła nawet samodzielną większość w Parlamencie), a z drugiej strony Modi chciałby być dyktatorkiem i wierzy w nacjonalistyczną hindutvę. Zatem Modi może pójść w oba kierunki. No ale niestety ostatnio po cłach Trumpa Modi idzie w kierunku osi Pekin-Moskwa. Lepiej by było, gdyby Zachód przekupił czymś Modiego.
Liczba postów: 2,003
Liczba wątków: 3
Dołączył: 11.2013
Reputacja:
219
12.09.2025, 09:35
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2025, 09:48 przez Kontestator.)
Białoruś wypuściła też >50 więźniów politycznych. Teoretycznie odciągnięcie Białorusi od Rosji to byłby duży cios w Rosję. Problem z tym pomysłem jest pewnie jednak taki jak pomysł odciągnięcia Rosji od Chin. To się nie uda.
Odnośnie Indii. Ja uważam akurat, że Modi gra. Indie muszą sprzedawać swoje towary do Europy i USA. Gdzie indziej będą sprzedawać? Do Chin?
Dlatego to ocieplenie relacji Indie-Chiny uważam za pozorne.
Ale fakt, że Trumpowi najłatwiej to chyba udało się złamać Europę.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"
― Ignacy Daszyński
Liczba postów: 11,278
Liczba wątków: 45
Dołączył: 09.2012
Reputacja:
1,137
Płeć: nie wybrano
12.09.2025, 10:02
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2025, 10:12 przez DziadBorowy.)
(12.09.2025, 09:13)Socjopapa napisał(a): (12.09.2025, 08:48)Kontestator napisał(a): Trump w rozmowie z Nawrockim
Czyli Nawrocki twierdzi, że Trump coś powiedział, albo Trump twierdzi, że coś obiecał. Zajebiste źródło informacji, szczególnie po tym gdy Trump faktycznie działa w kierunku dokładnie przeciwnym (wycofał się ze współpracy przeciw ruskiej dezinformacji).
Tego nie twierdzi nawet Nawrocki. Tak twierdzi bodajże Wirtualna Polska powołując się na nieoficjalne informacje z pałacu prezydenckiego. W momencie gdy europejscy sojusznicy jawnie deklarują zwiększenie liczebności swoich wojsk na terenie Polski milczenie Trumpa jest bardzo wymowne.
A nie wróć. W sumie zajebiście by było gdyby on po prostu milczał:
Donald Trump napisał(a):Wtargnięcie rosyjskich dronów na terytorium Polski mogło być pomyłką .Nie jestem zadowolony z całej tej sytuacji, ale mam nadzieję, że wkrótce się ona zakończy
Nie zaskakuje za to reakcja polskich fanów ideologii MAGA. Standardowe "Oj tam, oj tam. po co drążyć temat. Porozmawiajmy lepiej jaka ta cała Unia jest do dupy".
Moim zdaniem nie będzie żadnych dodatkowych wojsk. Bo jeżeli taka decyzja zapadła po co trzymać ją w tajemnicy? Obstawiam, że w rozmowie z Nawrockim nie padły żadne wiążące deklaracje co najwyżej jakieś komunały o solidarności i wierności sojuszniczej. A milczenie z naszej strony to po prostu minimalizacja strat. Bo przekaz Trumpa jest jasny i niestety nie mam wątpliwości jak odczyta to Putin. Bardzo źle się z naszej perspektywy dzieje
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Ayla Mustafa
Unregistered
No tak. Trump nie zapowiedział żadnego dodatkowego wsparcia dla Polski po kryzysie dronowym. Teraz widać jak na dłoni, że wojskowo możemy mocno liczyć na Holandię, Belgię, Szwecję, Niemcy, Czechy, Francję i Włochy, a to w sumie... bardzo dobrze, bo sama Francja ma armię silniejszą niż Moskowia. Co dziwne, UK mocno nie zareagowało - widocznie Londyn jest zbyt bliski Waszyngtonowi...
Możemy liczyć na bardzo praworządne kraje, które szanują Traktat Pónocnoatlantycki, obietnice sojuszu i wspólne wartości.
Kuźwa, nawet małe Czechy w ramach wsparcia zapowiedziały przysłanie nam 3 śmigłowców Mi-171Š, a "potężny" Trump dał radę tylko wydobyć z siebie bełkot.
Życzmy jednak Trumpowi dużo zdrowia, bo z tego co wygaduje Vance, widać, że Vance byłby jeszcze gorszym liderem USA niż Trump.
Liczba postów: 11,278
Liczba wątków: 45
Dołączył: 09.2012
Reputacja:
1,137
Płeć: nie wybrano
Tak sobie policzyłem, że gdyby USA udzieliły nam wsparcia proporcjonalnie do swojego potencjału, takiego jak Francja i Holandia to powinny wysłać do nas dodatkowo 30 myśliwców i 10 000 żołnierzy. Jedyne na co możemy natomiast liczyć to czapeczki MAGA.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Ayla Mustafa
Unregistered
(12.09.2025, 10:19)Ayla Mustafa napisał(a): Co dziwne, UK mocno nie zareagowało - widocznie Londyn jest zbyt bliski Waszyngtonowi... Aktualizacja: Londyn już zareagował, choć nie militarnie:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-...ke/4lh5ehf
(12.09.2025, 10:38)DziadBorowy napisał(a): Tak sobie policzyłem, że gdyby USA udzieliły nam wsparcia proporcjonalnie do swojego potencjału, takiego jak Francja i Holandia to powinny wysłać do nas dodatkowo 30 myśliwców i 10 000 żołnierzy. Jedyne na co możemy natomiast liczyć to czapeczki MAGA.
No właśnie. A tymczasem USA nie obiecały nam nawet jednego dodatkowego pocisku po incydencie.
No ale w sumie nawet czapeczek nie mamy od Trumpowskiego. Musielibyśmy mu zapłacić za czapeczki. Taka oficjalna czapencja kosztuje 55 dolarów.
Liczba postów: 14,831
Liczba wątków: 101
Dołączył: 05.2009
Reputacja:
335
Płeć: mężczyzna
(12.09.2025, 09:20)Kontestator napisał(a): Na Rosję nałożone są wszystkie chyba możliwe sankcje. Jedyne jakie zostały to sankcje/kary nakładane na kraje z Rosją handlujące. Ale nie widzę powodu aby Amerykanie mieli to robić sami bez Europy.
Przecież Amerykanie zrobili to sami bez Europy (tj. nałożyli cła na Indie i Chiny), a teraz chcą żeby Europa się dołożyła do realizacji trumpistowskich celów. Europa nic na tych cłach nie zyska, a Trump już tak.
A co do Rosji - mogliby chociaż przywrócić te sankcje z których Trump się wycofał.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Liczba postów: 2,003
Liczba wątków: 3
Dołączył: 11.2013
Reputacja:
219
(12.09.2025, 14:34)Socjopapa napisał(a): Europa nic na tych cłach nie zyska, a Trump już tak.
No jak nic? Ciśnienie na te kraje aby przestały handlować z Rosją będzie większe. Oczywiście wszyscy poniesiemy tego koszty no ale dlaczego nie mielibyśmy ponosić?
(12.09.2025, 14:34)Socjopapa napisał(a): A co do Rosji - mogliby chociaż przywrócić te sankcje z których Trump się wycofał.
Jakie sankcje z Rosji zdjął Trump?
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"
― Ignacy Daszyński
Ayla Mustafa
Unregistered
Trump rzekł na kanapie w Fox News, że rosyjskie drony nie wleciały do Polski celowo, ale dlatego, że zostały wcześniej strącone i sobie spadly na teren Polski.
XD
Przecież jeden dron prawie pod Elbląg doleciał. Niezłe "spadanie".
(12.09.2025, 15:07)Kontestator napisał(a): Jakie sankcje z Rosji zdjął Trump?
Zwyczajowe sankcje dyplomatyczne, które zakazują spotykać się z Putinem i mu czerwony dywan pod szkitami mościć.
Liczba postów: 14,831
Liczba wątków: 101
Dołączył: 05.2009
Reputacja:
335
Płeć: mężczyzna
(12.09.2025, 15:07)Kontestator napisał(a): No jak nic? Ciśnienie na te kraje aby przestały handlować z Rosją będzie większe. Oczywiście wszyscy poniesiemy tego koszty no ale dlaczego nie mielibyśmy ponosić?
Europejczycy będą ponosić większe koszty wszystkiego co importowane z Chin i Indii. Dlaczego to miałoby przekonać Chiny czy Indie do zaprzestania kupowania po historycznie niskich cenach od Rosji?
(12.09.2025, 15:07)Kontestator napisał(a): Jakie sankcje z Rosji zdjął Trump?
https://kyivindependent.com/trumps-pause...s-06-2025/
https://www.france24.com/en/europe/20250...kraine-war
https://united24media.com/latest-news/tr...tions-9579
https://www.cnbc.com/2025/04/03/trump-tr...raine.html
https://www.youtube.com/watch?v=BTWuamuimy4
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Ayla Mustafa
Unregistered
Czas na żart.
Trump wraca z golfa i widzi Biały Dom w takim stanie:
![[Obrazek: 9c7de760-6ce3-4cfa-b4f9-e1263c985f48.jpg]](https://i.postimg.cc/FFcMCKpC/9c7de760-6ce3-4cfa-b4f9-e1263c985f48.jpg)
Trump zaczyna wrzeszczeć:
"TO PEWNIE TE WOŁKI BIAŁY DOM ZNISZCZYŁY. KARA ŚMIERCI CZEKA ICH! HERE WE GOOOOOOO!"
A wtedy Rubio mówi:
"Nie łołk. To drony rosyjskie zniszczyły Biały Dom."
A na to Trump:
"Ojej. Pan Putin się mógł pomylić. Drony mu się zabłąkały. Albo po strąceniu nad Ukrainą aż tu upadły. Zaproszę go na Wyspę Epsteina w ramach przeprosin. Zaproszenie mu narysuję flamastrem. Nikt nie rysuje flamastrem tak pięknie jak ja. Potrzebujemy Pana Putina na gwałt."
Śmiać się czy płakać?
Mam też obrazek, który Trump narcystycznie kochający Trumpa może sobie wkleić na swe zasrane Truth Social:
Oto bożyszcze prawicy w całej krasie!
Liczba postów: 12,468
Liczba wątków: 81
Dołączył: 12.2009
Reputacja:
405
Płeć: nie wybrano
(12.09.2025, 16:16)Socjopapa napisał(a): Europejczycy będą ponosić większe koszty wszystkiego co importowane z Chin i Indii. Dlaczego to miałoby przekonać Chiny czy Indie do zaprzestania kupowania po historycznie niskich cenach od Rosji?
Dlaczego? Przecież jak twój dostawca robi się zbyt drogi to go zmieniasz na innego. O ile Chin nie da się w ten sposób złamać bo już od dłuższego czasu nie konkurują wyłącznie cenowo, ale również technologicznie (pewne obszary mają w zasadzie zmonopolizowane) to Indie wciąż są na etapie robienia tego co inni, ale po niższej cenie.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Ayla Mustafa
Unregistered
Trump znowu pisze o cłach na Chiny i o zajazie kupowania rosyjskiej ropy. Wreszcie się poprawił po tym swym żałosnym "here we go". Znów zachowuje się znośnie. Uff...
Ogółem, tak se myślę..., Trump jeszcze się nie skapnął, że najlepiej poszły mu te dile, w którym użył "marchewki", a nie "kija". Największy sukces Trumpa w ostatnim czasie to zbliżenie do USA Armenii i Azerbejdżanu - w tym dilu Trump użył wyłącznie "marchewki", bo obiecał inwestycje i ochronę, zwłaszcza w korytarzu Zangezur. A tam, gdzie Trump używa kija (Grenlandia, Panama, Indie, Wenezuela, Chiny itd.) idzie Trumpowi słabo.
(13.09.2025, 06:49)Baptiste napisał(a): (12.09.2025, 16:16)Socjopapa napisał(a): Europejczycy będą ponosić większe koszty wszystkiego co importowane z Chin i Indii. Dlaczego to miałoby przekonać Chiny czy Indie do zaprzestania kupowania po historycznie niskich cenach od Rosji?
Dlaczego? Przecież jak twój dostawca robi się zbyt drogi to go zmieniasz na innego. O ile Chin nie da się w ten sposób złamać bo już od dłuższego czasu nie konkurują wyłącznie cenowo, ale również technologicznie (pewne obszary mają w zasadzie zmonopolizowane) to Indie wciąż są na etapie robienia tego co inni, ale po niższej cenie.
Ja zwrócę uwagę na to, że Modi może teraz swym obywatelom mówić, że wszystkie problemy w kraju to wina ceł Trumpa i że teraz on (Modi) musi chronić atakowany kraj poprzez wprowadzenie autorytarnego reżimu i zbliżenie do osi Pekin+Moskwa.
A gdyby Trump zaproponował Modiemu inwestycje za miliardy, high-tech, uznanie Aksai Chin za teren Indii i inne góry złota, to prędzej przeciągnąłby Modiego na swą stronę.
To juź nawet Sam Altman jest lepszym dyplomatą od Trumpa, bo Sam Altman załatwia indyjski Stargate, zbliżając tak New Delhi do Zachodu, a Trump tylko nawala w Modiego cłami.
https://www.reuters.com/world/india/open...025-09-01/
Gdyby Trump nie miał zszarganych relacji z Modim, to mógłby pojechać do Indii i porobić tam wspólne, wielkie biznesy.
Liczba postów: 6,550
Liczba wątków: 40
Dołączył: 06.2012
Reputacja:
155
Płeć: nie wybrano
(13.09.2025, 13:44)Ayla Mustafa napisał(a): Trump znowu pisze o cłach na Chiny i o zajazie kupowania rosyjskiej ropy.
Ale jakie kraje NATO importują jeszcze rosyjską ropę?
Chyba tylko Turcja, Węgry i Słowacja.
Ayla Mustafa
Unregistered
Są jeszcze paliwa i mieszanki wytwarzane z rosyjskiej ropy w krajach pośrednich (Indie, Turcja itd.), a potem sprzedawane krajom NATO, takim jak: UK, Francja, Holandia, Włochy, Hiszpania i nawet USA: https://www.npr.org/2025/09/08/nx-s1-552...ed%20India.
Trump zatem wierutnie kłamie, głosząc, że Stany nie kupują rosyjskiej ropy poprzez Indie. Stany kupują około 2razy więcej rosyjskiej ropy niż Francja.
Liczba postów: 2,003
Liczba wątków: 3
Dołączył: 11.2013
Reputacja:
219
W sensie będziemy udawać że ropa która płynie do Niemiec z Kazachstanu to nie jest rosyjska?
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"
― Ignacy Daszyński
|