![]() |
|
Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Wersja do druku +- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl) +-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4) +--- Dział: Społeczeństwo (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=16) +--- Wątek: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? (/showthread.php?tid=12759) |
RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - exeter - 01.08.2016 Soul 33, Cytat:Ale po co takie rzeczy wypisujesz? Jesteś piewcą tezy o równości wszystkich kultur, bez względu na to, czy spokojnie żyją i pracują, czy też robią syf, nie chcą pracować, napadają lokalnych mieszkańców i urządzają zamachy terrorystyczne?Nie jestem piewcą tezy, że to kultury, czy religie wysadzają bomby, zabijają i torturują - robią to ludzie....ze wszystkich kultur i religii. Jeśli masz wątpliwości przeczytaj to: terror islamski to problem? i to: Kto na zabija, co nas zabija? Cytat:USA, Kanada i Australia mają innych imigrantów, więc nie mogą "radzić sobie lepiej" z takimi imigrantami, jak są w Europie.Nie wiem, jakie są tego przyczyny, przypuszczam, że tamte społeczeństwa w odróżnieniu od nas są oswojone z obcością, przyzwyczajone do niej. Nie wywołuje ona takiego strachu i chęci odrzucenia. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Soul33 - 01.08.2016 (01.08.2016, 06:27)exeter napisał(a): Nie jestem piewcą tezy, że to kultury, czy religie wysadzają bomby, zabijają i torturują - robią to ludzie....ze wszystkich kultur i religii.No jasne. Demokraci, pacyfiści, komuniści, naziści - bez różnicy, to wszystko ludzie. Jak bowiem wiadomo, czy Rzymem zawładnie Juliusz Cezar, czy barbarzyńcy, na jedno wychodzi. Kanadyjczyk, Aborygen, Arab, czy grupa jakiegoś bydła, którego ulubioną rozrywką w ich kraju jest gwałcenie kobiet i nawet nie byliby w stanie powiedzieć, co w tym złego - to tacy sami ludzie. W sumie masz racje. Wszyscy homo sapiens, prawda? A zatem nic tylko zapraszać do nas. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - exeter - 01.08.2016 Soul 33, nie przypisuj mi tez, których nie postawiłem. Nie postuluję całkowitego otwierania granic i przyjmowania wszystkich, jak leci. Pisałem to, co teraz mówi papież Franciszek - przyjęcie uchodźców wojennych jest naszym obowiązkiem, ale i przejawem pragmatyzmu. Cytat:No jasne. Demokraci, pacyfiści, komuniści, naziści - bez różnicy, to wszystko ludzie.Groch z kapustą w tym worku do którego wszystkich wrzuciłeś. Ale owszem, gdybyś mógł zobaczyć, co robili żołnierze Cezara w zdobywanym mieście galijskim, myśl, że niewiele ich różniło(albo i nic) od tzw. barbarzyńców, sama by się nasunęła. Czytałeś zalinkowane artykuły? Widziałeś, że według statystyk we wszystkich zamachach przypisywanych Islamistom zginęło mniej Polaków, niż ich się utopiło w przydrożnych rowach w samym 2005 roku? A co do inklinacji do zbrodni ludzi poszczególnych kultur i religii, znasz przebieg wydarzeń na Wołyniu? To Chrześcijanie rżnęli Chrześcijan i nie był to bynajmniej przypadek szczególny. A wiesz, jak nasi rodacy traktowali Niemców na tzw "Ziemiach Odzyskanych" po zakończeniu II WŚ? Gdy czytam relacje z tamtych wydarzeń wstydzę się, że jestem Polakiem. To samo dotyczy relacji z Jedwabnego i innych podlaskich miejscowości. W sumie, miałeś rację - wszyscy homo sapiens są tacy sami i tylko okoliczności decydują, co w nas przeważy, anioł, czy zwierzę. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Soul33 - 01.08.2016 Tak, najczęściej to okoliczności sprawiają, czy ktoś staje się dobry lub zły. W tym wychowanie w określonej kulturze, które powoduje wpojenie, czyli utrwalenie w sieci neuronowej pewnych wartości i sposobu postrzegania świata. W dorosłym życiu bardzo trudno to zmienić. I dopiero potem dochodzą czynniki bieżące, które mogą wyzwolić drzemiący w głębi potencjał do czynienia zła... Niestety nie wiem, jak z dobrem, bo takich eksperymentów, badań, czy choćby studium przypadku jest tak mało, że żadnego nie mogę sobie teraz przypomnieć. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fertenbitenhiy - 09.08.2016 Tak trochę w temacie, nie żebym bronił arabskich najeźdźców czy chciał ich tutaj więcej, ale tym bardziej o tym myślę, tym bardziej uważam, że komuś tam na górze mocno zależy na tym, żebyśmy ich nienawidzili, ogólnie nienawidzili obcych. Dziel i zwyciężaj. W końcu to zachodnie elity wywołały całe te zamieszanie na bliskim wschodzie i robią wszystko, żeby tylko je podtrzymywać. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Iselin - 09.08.2016 (09.08.2016, 10:01)fertenbitenhiy napisał(a): Tak trochę w temacie, nie żebym bronił arabskich najeźdźców czy chciał ich tutaj więcej, ale tym bardziej o tym myślę, tym bardziej uważam, że komuś tam na górze mocno zależy na tym, żebyśmy ich nienawidzili, ogólnie nienawidzili obcych. Dziel i zwyciężaj. W końcu to zachodnie elity wywołały całe te zamieszanie na bliskim wschodzie i robią wszystko, żeby tylko je podtrzymywać. Podejrzewam, że masz dużo racji. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Soul33 - 09.08.2016 Na pewno "tym na górze" zależy na produkowaniu sprzętu wojskowego i miejscu na jego wykorzystanie tam, gdzie wojna nie uderzy rykoszetem w zachodnie gospodarki. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Sofeicz - 09.08.2016 Ale o co biega? Jako 'Zachód' żyjemy w naszym kokonie kulturowym - uważamy nasze wynalazki cywilizacyjne i społeczne za coś równego grawitacji i nie podlegające jakiejkolwiek dyskusji. Albo je przyjmujesz albo giniesz. Jak jesteś cywilizowany na inny sposób, to twój problem. Jesz psy, to jesteś barbarzyńcą i okrutnikiem, bo należy jeść krowy, świnie i kurczaki. Koniec dyskusji. Rządzimy i dzielimy, a potem się dziwimy, że ci niegodni odstrzelą paru 'naszych'. Mała cena za dominację - w końcu więcej Polaków utonęło w tym roku niż zginęło Europejczyków i Amerykanów w zamachach. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fertenbitenhiy - 09.08.2016 (09.08.2016, 21:28)Sofeicz napisał(a): Ale o co biega? Tylko kto rządzi i dzieli? Bo ja zdecydowanie nim nie rządzę, już o dzieleniu nawet nie wspomnę. Wątpię też, żeby taki szary John Smith miał w tym jakikolwiek udział. Problem jest w tym, że to nie giną ci co rządzą i dzielą... Nawet w państwie islamskich dupę narażają inni niż wygłaszają slogany. Co do liczb bezwzględnych to w sumie masz pewnie rację, zresztą jeśli nawet nie, to pewnie w wypadkach samochodowych dużo więcej zginęło, ale dobrze wiesz, kto myśli w kategoriach bezwzględnych strat i zysków. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Sofeicz - 09.08.2016 (09.08.2016, 21:35)fertenbitenhiy napisał(a): Tylko kto rządzi i dzieli? Bo ja zdecydowanie nim nie rządzę, już o dzieleniu nawet nie wspomnę. Wątpię też, żeby taki szary John Smith miał w tym jakikolwiek udział. Nie musisz, wystarczy że jesteś obywatelem w miarę zorganizowanego kraju i rejonu kulturowego, który prowadzi jakąś tam misję. Ja też osobiście nie zabijam tych krów, świń i kurczaków, które zjadam. Robią to specjaliści, a ja tylko kupuję. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fertenbitenhiy - 09.08.2016 (09.08.2016, 21:46)Sofeicz napisał(a):(09.08.2016, 21:35)fertenbitenhiy napisał(a): Tylko kto rządzi i dzieli? Bo ja zdecydowanie nim nie rządzę, już o dzieleniu nawet nie wspomnę. Wątpię też, żeby taki szary John Smith miał w tym jakikolwiek udział. Wiesz, ja świadomi i celowo korzystam z usług rzeźniczych, ale nie mam wcale interesu ani jakiegokolwiek zysku z tego, że na bliskim wschodzie, ktoś wywołał wojnę. No przynajmniej nic oczywistego nie widzę. No może jestem głupi... Co prawda mieszkaniec USA może mieć z tego jakiś zysk w postaci utrzymywania się monopolu petrodolara, a przez to zwiększonych możliwości kredytowych jego kraju, ale ja? No chyba, że to jakaś masowe obwinianie wszystkich z kręgu zachodniego. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 09.08.2016 (09.08.2016, 21:28)Sofeicz napisał(a): Ale o co biega? Tak powinno być, ale tak nie jest. Tolerancja, multi-kulti, walka z mową nienawiści, akcje afirmacyjne oraz dyskryminacja pozytywna (oba zjawiska w USA), zezwalanie na to, by społeczności muzułmańskie mogły się w Anglii rządzić swoimi prawami, zezwalanie na barbarzyński ubój rytualny aby mięso było halal (np. Tesco w Anglii sprzedaje takie mięso) - wszystko to świadczy o tym, że lewactwo narzuciło Zachodowi i naszemu kokonowi kulturowemu politykę samobójstwa. Przydałoby się trochę nietolerancji, aby wykastrować kulturę najeźdźców. A póki co to nasza kultura jest kastrowana. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Sofeicz - 09.08.2016 (09.08.2016, 21:51)fertenbitenhiy napisał(a): No chyba, że to jakaś masowe obwinianie wszystkich z kręgu zachodniego. Tu nie chodzi o obwinianie, tylko o stwierdzanie faktu. Lepiej chyba po męsku przyznać, że jest się największym drapieżnikiem tej planety niż udawać, że chce się wszystkim zrobić dobrze. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fertenbitenhiy - 09.08.2016 (09.08.2016, 22:04)Sofeicz napisał(a):(09.08.2016, 21:51)fertenbitenhiy napisał(a): No chyba, że to jakaś masowe obwinianie wszystkich z kręgu zachodniego. O to zajebisty ze mnie cholera drapieżnik... Naprawdę... akurat kultura zachodnia jak na standardy historyczne jest pełna męskich cipek, mnie w to wliczając. Przestań panie pierdolić pod poczucie winy, za coś do czego ręki nie przyłożyłem nawet. Biały człowiek, zły człowiek... i takie tam... Taka śpiewka już trochę nudna się robi... Zresztą co jak co, ale wyznawcy islamu z zamiłowania do pokojowej koegzystencji też nie słyną. Generalnie we wszystkich kulturach bardziej zorganizowanych jest lub był jakiś etap wzmożonej agresji. Co nie znaczy, że zaraz można jakieś zbiorowe odpowiedzialności wyciągać za grzechy pradziadów. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 09.08.2016 (09.08.2016, 22:04)Sofeicz napisał(a):(09.08.2016, 21:51)fertenbitenhiy napisał(a): No chyba, że to jakaś masowe obwinianie wszystkich z kręgu zachodniego. A wiesz kto udaje, że chce wszystkim (murzynom, feministkom, arabom, muslimom, kobietom, gejom, lesbijkom, LGBTowcom) zrobić dobrze? Jako podpowiedź dodam, że jednocześnie szkodzi tradycyjnym obyczajom społeczności, z której sam się wywodzi. Do zwyczajów owego jegomościa należy również stanowcze podkreślanie przewin rodzimej kultury, publiczne wstydzenie się i samopotępianie. Anarchiści, lewicowcy oraz lewaki - każdy na swój sposób - jeden brutalniej, drugi subtelniej - robi to samo. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Sofeicz - 09.08.2016 (09.08.2016, 22:10)fertenbitenhiy napisał(a): Przestań panie pierdolić pod poczucie winy, za coś do czego ręki nie przyłożyłem nawet. Biały człowiek, zły człowiek... i takie tam... OK, zrzucę cię na spadochronie w Afganistanie lub innym Peszawarze i będziesz ładnie śpiewał, jaki to jesteś pokojowy krzyżowiec
RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - białogłowa - 06.12.2016 (15.07.2016, 17:16)bert04 napisał(a): Ad 5: Ciekawy przypadek. Przerabiamy jeden podobny od lat na przypadku Polańskiego: ofiara już dawno mu przebaczyła. A różni prokuratorzy (łącznie z jednym "generalnym") nadal go ciągają po sądach. Sprawa Polańskiego znów na wokandzie, więc spytałam forumową wyszukiwarkę kto tu ostatni o nim gadał. I wyskoczył mi ten ciekawy wpis. Czy fakt, że ofiara przebaczyła oznacza wg. Ciebie że wymiar sprawiedliwości powinien odpuścić? Jak wrócisz to odpowiesz, bo niezmiernie ciekawa jestem tej odpowiedzi. Podobno adwokaci Polańskiego stwierdzili, że odbył już karę (?), ale jakoś poza 40-dniową obserwacją psychiatryczną nic innego nie mogę znaleźć. Osobiście chromolę takie prawo, gdzie za upojenie i doprowadzenie do seksu 13-latki grozi tylko 40-dniowa obserwacja psychiatryczna. Chromolę także amerykańskie prawo, gdzie w latach 70-tych za gwałt na nieletniej dostawało się wg. słów ofiary Polańskiego 2 msc. więzienia. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Socjopapa - 06.12.2016 (06.12.2016, 13:59)białogłowa napisał(a): odbył już karę (?) Niby jak, skoro chyba nawet osądzony nie został? RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - białogłowa - 06.12.2016 Hmm, no właśnie nie wiem jak to możliwe: "Obrońcy – Jan Olszewski i Jerzy Stachowicz – starają się wykazać, że wniosek o ekstradycje jest bezpodstawny właśnie ze względu na ugodę zawartą między Polańskim, pokrzywdzoną i amerykańskim prokuratorem. Ponadto – utrzymują – reżyser odbył karę, jaką miało być 42 dni obserwacji psychiatrycznej." http://www.tvp.info/21735713/decyzja-w-sprawie-ewentualnej-ekstradycji-30-pazdziernika-polanski-pojawil-sie-w-sadzie RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 06.12.2016 (06.12.2016, 13:59)białogłowa napisał(a): Chromolę także amerykańskie prawo, gdzie w latach 70-tych za gwałt na nieletniej dostawało się wg. słów ofiary Polańskiego 2 msc. więzienia. Ty już tak nie chromol W każdym stanie masz przecież inne prawo. W Texasie za gwałt na nieletniej jest minimum 5 lat, maksimum 99 lat kary więzienia, a dodatkowo jest rozważana kara śmierci, która miałaby być wykonywana po 25 latach więzienia.
|