![]() |
|
Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Wersja do druku +- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl) +-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4) +--- Dział: Społeczeństwo (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=16) +--- Wątek: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? (/showthread.php?tid=12759) |
RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Baptiste - 07.01.2026 Rozmawiałem z Iranką, której rodzina mieszka w Isfahanie. O ile ona mieszka w Europie i jest typowo zwesternizowana, to wyraźnie wskazywała, że główną przyczyną niezadowolenia jej rodziny są sprawy typowo ekonomiczne, a nie republika islamska jako taka. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - DziadBorowy - 07.01.2026 To tak jak u nas za PRL. Do momentu jak nie robiło się bardzo biednie to nikt nie protestował przeciw komunie, co nie oznacza, że ludzi komunę kochali. Tak samo jest w Iranie - ekomomia jest katalizatorem protestów, ale akcje zrzucania hidżabów też mają tam miejsce. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 09.01.2026 (07.01.2026, 08:50)fciu napisał(a):(07.01.2026, 07:15)lumberjack napisał(a): Podczas gdy Iran pozbywa się raka w Europie broni się praw komórek rakowych do manifestowania swojej rakowatości.Przecież jeśli ci ludzie, którzy teraz protestują zaczną uciekać przed reżimem, to skrajnie prawicowy chórek będzie właśnie ich nazywał „komórkami rakowymi”, a Ty będziesz klaskał uszami i dbał o pozbycie się z forum wszystkich nieklaszczących. Komórkami rakowymi są właśnie skrajni prawicowcy. Czy faszyści czy islamiści - jedno i drugie jest zagrożeniem dla normalnych ludzi. (07.01.2026, 08:50)fciu napisał(a): a Ty będziesz klaskał uszami i dbał o pozbycie się z forum wszystkich nieklaszczących. Ale to twoje moderowanie raczej tak wyglądało. Nadużywanie ostrzeżeń w stosunku do użytkowników o poglądach innych niż zefciowe. Ja jestem chujowym moderatorem, który prawie w ogóle nie moderuje forum ale to wynika z wiary w ludzi, że są na tyle ogarnięci, że potrafią ze sobą dyskutować bez ZOMOwca z pałą nad ich głowami. W całej mojej historii, poza zwykłymi spamerami pozbyłem się jednego użytkownika który "dyskutował" tylko i wyłącznie wklejając cytaty z Biblii. (07.01.2026, 12:34)fciu napisał(a):(07.01.2026, 12:26)DziadBorowy napisał(a): Dokładnie to samo pomyślałem. Przecież w narracji prawicy ci ludzie jak tylko skończą protestować automatycznie awansują do kategorii "ciapatej zarazy"Tzn. żeby nie było. Ja im oczywiście jak najlepiej życzę, ale wielu z tych ludzi to są zapewne muzułmanie. Jeśli zwyciężą, to państwo jakie zbudują będzie przypominało pewnie jakieś liberalne kraje z muzułmańską większością, a nie jakieś rojenia lumbera o odrodzonej Persji. A jeśli nie zwyciężą, to staną się „nachodźcami”, „komórkami rakowymi” czy innym gównianym terminem, którym lubi szafować założyciel grupy „Stoa” po tym jak przedawkował propagandę… A jak wygląda liberalny kraj z muzułmańską większością? Geje mogą się gejować bez szykan, więzień czy kar smierci? Albo ile wolności mają kobiety? Kiedyś myślałem że Turcja jest chociaż trochę takim krajem, ale kumpel był tam teraz na urlopie to mówił mi że w miejscowości w której był ciężko było mu nawet zobaczyć jakąkolwiek Turczynkę bo te nie mogą wychodzić z domu albo tylko pod nadzorem facetów. Ale oficjalnie kobiety niby mogą same wyjść z domu ale każda jedna mniejsza miejscowość i to już nie obowiązuje w praktyce. (07.01.2026, 12:34)fciu napisał(a): A jeśli nie zwyciężą, to staną się „nachodźcami”, „komórkami rakowymi” czy innym gównianym terminem, którym lubi szafować założyciel grupy „Stoa” po tym jak przedawkował propagandę… Dobrze, że ty jesteś oświecony, nieomylny i wolny od propagandy. (07.01.2026, 14:56)Baptiste napisał(a): Rozmawiałem z Iranką, której rodzina mieszka w Isfahanie. O ile ona mieszka w Europie i jest typowo zwesternizowana, to wyraźnie wskazywała, że główną przyczyną niezadowolenia jej rodziny są sprawy typowo ekonomiczne, a nie republika islamska jako taka. Aha. To dlatego masowo zrzucają hidżaby i krzyczą "śmierć dyktatorowi i islamskiemu reżimowi"? https://x.com/i/status/1935182415124660459 Ja myślę że po takim agresywnym forsowaniu islamu ludziom tak obrzydła ta religia, że nie będzie tam żadnego urojonego liberalnego islamu tylko laicki kraj. https://x.com/i/status/2009349428663210234 Tymczasem prezydent Austrii powiedział , że trzeba będzie wezwać wszystkie kobiety do walki z islamofobią, do tego aby wszystkie założyły hidżaby w geście solidarności z islamem. No jak dla mnie gość to odklejeniec i nidorobieniec. Pożyteczny idiota ideologii islamskiej. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fciu - 09.01.2026 (09.01.2026, 07:01)lumberjack napisał(a): Komórkami rakowymi są właśnie skrajni prawicowcy. Czy faszyści czy islamiści - jedno i drugie jest zagrożeniem dla normalnych ludzi.Taaaa… i na tej podstawie można zrównać osobę uciekającą z dowolnego kraju muzułmańskiego z reżimem ajatollahów i pierdolić od rzeczy tak jakby to były te same osoby. Cytat:Ale to twoje moderowanie raczej tak wyglądało. Nadużywanie ostrzeżeń w stosunku do użytkowników o poglądach innych niż zefciowe.A czy ja coś mówiłem o „nadużywaniu ostrzeżeń”? Cytat:Ja jestem chujowym moderatoremTo czemu nie zrezygnujesz? Cytat:A jak wygląda liberalny kraj z muzułmańską większością?Nieco chujowiej, niż liberalny kraj z katolicką większością. No ale właśnie to uda się osiągnąć, jeśli zostanie obalony reżim Iranu. No chyba, że im z zewnątrz ktoś wjedzie i przyniesie komunizm, czy inny kolonializm. Cytat:Dobrze, że ty jesteś oświecony, nieomylny i wolny od propagandy.Naprawdę? Takie teksty już założycie grupy „Stoa” wypisuje? Oczywiście jestem omylny i nie jestem odporny na propagandę. Dlatego też staram się dyskutować m. in . na tym forum z osobami o innych poglądach. Jeśli jednak te osoby ograniczają się w dyskusji do nazywania mnie „niedorobionym”, to ciężko coś ciekawego z takiej konfrontacji wynieść. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Baptiste - 09.01.2026 (09.01.2026, 07:01)lumberjack napisał(a): Aha. To dlatego masowo zrzucają hidżaby i krzyczą "śmierć dyktatorowi i islamskiemu reżimowi"? Trudno powiedzieć czy rzeczywiście jest to zjawisko masowe. Są jakieś filmy gdzie grupy głównie młodych kobiet tak robią, ale ciężko jest to odnieść do całkowitej liczby tychże kobiet w całym Iranie. Nie tylko w największych miastach. Do tego nie stanowią one jakiejś kluczowej grupy społecznej gdy rozmawiamy o obaleniu aktualnego rządu i ustroju państwa. W 2022 r. też część kobiet czyniła to samo i na wiele się to nie zdało. Ważniejsze jest co w tym czasie robią mężczyźni młodzi czy w tzw. sile wieku i jakie jest ich nastawienie. Niewątpliwie Iran to inna historia i inne społeczeństwo niż niedalekie państwa arabskie ale to nie jest tak, że 1300 lat historii islamu na tej ziemi całkowicie przestanie o sobie dawać znać z powodu tego czy innego przewrotu politycznego. I osobiście wcale nie uważam, że jest to konieczne do tego aby Iran mógł normalnie funkcjonować na arenie międzynarodowej lub aby ludziom żyło się tam lepiej. Samo rozwiązanie policji szyickiej będzie już dla nich zmianą na plus, a otwarcie państwa na normalną wymianę handlową pomoże gospodarce. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Ayla Mustafa - 09.01.2026 (09.01.2026, 09:17)fciu napisał(a): [quote="lumberjack" pid='798525' dateline='1767934915'] No właśnie najmocniejszą opozycją w Iranie są ludowi mudżahedini wzorujący się na ideach Aliego Szari’atiego. Sami sobie mogą przynieść ludowy, autorytarny socjalizm. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 11.01.2026 https://x.com/i/status/2009954803900907692 Iranian girl states: "Islam is neither the religion of Iran nor that of ancient Persia, Islam was imposed on us through torture, massacres, and rape, by enslaving Iranians to convert them to Islam. The Iranians, or Persians, were actually Zoroastrians.” https://x.com/i/status/2010006511951720683 https://x.com/i/status/2009875747943383441 Niezły rozpierdol w tym Iranie. I meczety płoną. Jeśli tak waszym zdaniem będzie wyglądać liberalny kraj z islamską większością to git majonez, zajebioszka
RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Baptiste - 11.01.2026 Jeden z tych filmów został oznaczony jako przedstawiający coś innego. Ale nie w tym rzecz. Poczytaj sobie np. o rewolucji meksykańskiej. 1910 rok. Też palono kościoły i działy się różne inne rzeczy. Mimo wszystko już kilka lat później wybuchło kolejne powstanie, tym razem katolickie - powstanie Cristeros. Katolicyzm do dzisiaj ma w Meksyku całkiem dobrą pozycję w tamtejszym społeczeństwie. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - kmat - 11.01.2026 Problem w tym, że te protesty to zapewne bardzo szeroka koalicja bardzo różnych ludzi. Obalenie szacha to przecież była podobna historia, pełne spektrum od islamistów po komunistów, po czym islamiści spacyfikowali resztę i wzięli za mordę. Podobnie upadek caratu. Ba, u nas opozycja antykomunistyczna to rozciągała się od takich co uważali, że PRL to nie to o co Marksowi chodziło, po jakichś leśnych dziadków, którzy uważali, że to dobrze, że Hitler zrobił porządek z Żydami. W Iranie powody do protestów ma kilka niekoniecznie kompatybilnych grup: 1) Młodzi liberałowie pragnący świeckiego państwa. 2) Przeciętniacy zmęczeni biedą. 3) Niemuzułmańskie mniejszości religijne. 4) Mniejszość sunnicka. 5) Szyicka egzotyka. 6) Mniejszości etniczne. 7) Jakieś opcje świeckie ale antydemokratyczne. Do tego każda z tych grup jest zapewne mocno podzielona. I teraz problem. Bo jeśli bunt upadnie, to masa ludzi ruszy za granicę. I to będą zarówno tacy co to chcą małżeństw dla LGBT, jak i tacy, co chcą talibanu bo szyiccy heretycy za bardzo się ze zboczeńcami i psami niewiernymi patyczkują. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Baptiste - 11.01.2026 No i jeszcze zupełnie nieuzasadnione jest myślenie, że skoro komuś przeszkadza hidżab to automatycznie zaimportuje sobie dokładnie ten sam zestaw poglądów i przekonań, który właściwy jest jakiemuś liberalnemu europejczykowi. Zrzucenie chusty nie oznacza, że nagle dana osoba stała się zwolennikiem: (tu wpisz zestawienie). RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fciu - 11.01.2026 (11.01.2026, 10:35)kmat napisał(a): Ba, u nas opozycja antykomunistyczna to rozciągała się od takich co uważali, że PRL to nie to o co Marksowi chodziło, po jakichś leśnych dziadków, którzy uważali, że to dobrze, że Hitler zrobił porządek z Żydami.A teraz mamy licytowanie się, kto reprezentuje „prawdziwe dziedzictwo Solidarności”, które nie ma sensu, bo żadnego prawdziwego dziedzictwa nie ma. Każdy miał swoją koncepcję jak powinna wyglądać Polska po przegnaniu Ruska i każdy tę koncepcję jakoś zachował. Albo popatrzmy na to, co się działo w czasie Strajku Kobiet — największych protestów społecznych w III RP — mimo że protesty były w swojej istocie antyklerykalne, to już przecież dokleili się do nich fajnokatolicy od Hołowni. Co jest naturalne — prawie zawsze znajdą się tacy, co szykują się do układania ze zwycięską rewolucją. Cytat:Bo jeśli bunt upadnie, to masa ludzi ruszy za granicę.A jeśli bunt zwycięży, to albo będzie scenariusz polski — wykluje się jakaś demokracja, czy monarchia konstytucyjna, gdzie nikt nie będzie do końca zadowolony; albo scenariusz z poprzedniej rewolucji, gdzie jedna z grup chwyci resztę za mordę. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - 谭保鹿 - 11.01.2026 Gadacie tu sobie o tym, czy przyjmować uchodźców wywodzących się z obecnie protestujących, a tych spośród elit reżimu gdy już on upadnie (strzelam, że w przypadku tego konkretnego reżimu będą się musieli zwijać jeśli im życie miłe) przyjmiecie? Gadacie tu sobie o tym, czy przyjmować uchodźców wywodzących się z obecnie protestujących, a tych spośród elit reżimu gdy już on upadnie (strzelam, że w przypadku tego konkretnego reżimu będą się musieli zwijać jeśli im życie miłe) przyjęlibyście? RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Ayla Mustafa - 11.01.2026 (11.01.2026, 22:28)谭保鹿 napisał(a): Gadacie tu sobie o tym, czy przyjmować uchodźców wywodzących się z obecnie protestujących, a tych spośród elit reżimu gdy już on upadnie (strzelam, że w przypadku tego konkretnego reżimu będą się musieli zwijać jeśli im życie miłe) przyjęlibyście? Tak, ale za cenę oddania nam ich kraju w naszą strefę wpływów. Niech np. Francja coś takiego odpali. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-iranskie-elity-szukaja-schronienia-we-francji-i-rosji-upadek,nId,8056793 Swą drogą, Iran ma gospodarkę mniejszą niż Czechy. To nie jest trudny rywal. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - kmat - 12.01.2026 Baptiste Cytat:No i jeszcze zupełnie nieuzasadnione jest myślenie, że skoro komuś przeszkadza hidżab to automatycznie zaimportuje sobie dokładnie ten sam zestaw poglądów i przekonań, który właściwy jest jakiemuś liberalnemu europejczykowi.Najczęściej będzie to jednak coś zbliżonego do europejskiego liberalizmu. Nic innego na serio nie motywuje tam do zrzucania hidżabów jak zachodnie wpływy. fciu Cytat:A teraz mamy licytowanie się, kto reprezentuje „prawdziwe dziedzictwo Solidarności”, które nie ma sensu, bo żadnego prawdziwego dziedzictwa nie ma. Każdy miał swoją koncepcję jak powinna wyglądać Polska po przegnaniu Ruska i każdy tę koncepcję jakoś zachował.A to jest jasne. Cytat:Albo popatrzmy na to, co się działo w czasie Strajku Kobiet — największych protestów społecznych w III RP — mimo że protesty były w swojej istocie antyklerykalne, to już przecież dokleili się do nich fajnokatolicy od Hołowni.Hołowniacy to byli bardzo różni ludzie. Fajnokatolicyzm wcale nie musiał tam być dominujący. Cytat:Co jest naturalne — prawie zawsze znajdą się tacy, co szykują się do układania ze zwycięską rewolucją.Strajk Kobiet trudno uznać za zwycięską rewolucję. Cytat:A jeśli bunt zwycięży, to albo będzie scenariusz polski — wykluje się jakaś demokracja, czy monarchia konstytucyjna, gdzie nikt nie będzie do końca zadowolony; albo scenariusz z poprzedniej rewolucji, gdzie jedna z grup chwyci resztę za mordę.Trzecia opcja - po władzę sięgnie wojsko. 谭保鹿 Cytat:Gadacie tu sobie o tym, czy przyjmować uchodźców wywodzących się z obecnie protestujących, a tych spośród elit reżimu gdy już on upadnie (strzelam, że w przypadku tego konkretnego reżimu będą się musieli zwijać jeśli im życie miłe) przyjmiecie?Nie. Ale też nie u nas będą szukać azylu. W takiej opcji ostanie im się ino Rosja albo sznur. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fciu - 12.01.2026 (12.01.2026, 01:21)kmat napisał(a): Hołowniacy to byli bardzo różni ludzie. Fajnokatolicyzm wcale nie musiał tam być dominujący.Być może. Rzeczywiście po odejściu Hołowni ten aspekt zanika. MImo wszystko wtedy partia raczej nie miała problemu z promowanymi przez Hołownię ideami referendum i powrotu do „kompromisu”. Cytat:Strajk Kobiet trudno uznać za zwycięską rewolucję.Oczywiście. Ale to wiemy teraz. Wtedy było inaczej. Wtedy nawet PiS się nie spodziewał, że to się tak po prostu rozejdzie po kościach. Wszak rozważano nawet scenariusz wojskowy. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Baptiste - 12.01.2026 (12.01.2026, 01:21)kmat napisał(a): Najczęściej będzie to jednak coś zbliżonego do europejskiego liberalizmu. Nic innego na serio nie motywuje tam do zrzucania hidżabów jak zachodnie wpływy. Tak, tylko, że te zachodnie wpływy bardzo łatwo się przyjmują w najbardziej oczywistych i oczekiwanych obszarach. Pójście do dyskoteki bez hidżabu i możliwość wypicia alkoholowego drinka - to jest liberalny zachód jawiący się jako coś fajnego, to jest ta przyjemna wolność. Tak ujęty liberalny zachód reprezentują w Europie najróżniejsze osoby - od konserwatywnych do progresywnych. Za tym nie musi iść przyjmowanie światopoglądu właściwego tym osobom, które my sami wewnętrznie nazywamy sobie w Europie liberalnymi. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - kmat - 12.01.2026 fciu Cytat:Być może. Rzeczywiście po odejściu Hołowni ten aspekt zanika. MImo wszystko wtedy partia raczej nie miała problemu z promowanymi przez Hołownię ideami referendum i powrotu do „kompromisu”.Problem w tym, że tam w ogóle nie było żadnego wyraźnego aspektu. Ani fajnokatolickiego, ani innego. Cytat:Oczywiście. Ale to wiemy teraz. Wtedy było inaczej. Wtedy nawet PiS się nie spodziewał, że to się tak po prostu rozejdzie po kościach. Wszak rozważano nawet scenariusz wojskowy.Swoją rolę to spełniło. Poparcie PiSu wtedy tąpnęło do poziomów uniemożliwiających zwycięstwo w wyborach. Baptiste Cytat:Tak, tylko, że te zachodnie wpływy bardzo łatwo się przyjmują w najbardziej oczywistych i oczekiwanych obszarach. Pójście do dyskoteki bez hidżabu i możliwość wypicia alkoholowego drinka - to jest liberalny zachód jawiący się jako coś fajnego, to jest ta przyjemna wolność. Tak ujęty liberalny zachód reprezentują w Europie najróżniejsze osoby - od konserwatywnych do progresywnych.Nie od razu Rzym zbudowano. Owszem, to nie musi być liberalizm jak u nas. Ale jest to krok w tym kierunku. Wystarczająco wiele takich kroków i ten europejski liberalizm się pojawi. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 12.01.2026 (09.01.2026, 09:17)fciu napisał(a):(09.01.2026, 07:01)lumberjack napisał(a): Komórkami rakowymi są właśnie skrajni prawicowcy. Czy faszyści czy islamiści - jedno i drugie jest zagrożeniem dla normalnych ludzi.Taaaa… i na tej podstawie można zrównać osobę uciekającą z dowolnego kraju muzułmańskiego z reżimem ajatollahów i pierdolić od rzeczy tak jakby to były te same osoby. No nie można i nie powinno się. Cytat:Ale to twoje moderowanie raczej tak wyglądało. Nadużywanie ostrzeżeń w stosunku do użytkowników o poglądach innych niż zefciowe. Cytat:A czy ja coś mówiłem o „nadużywaniu ostrzeżeń”? Mówiłeś że będę klaskał uszami i dbał o pozbycie się z forum wszystkich nieklaszczących. Piszę, że ty to właśnie (oczywiście nie zawsze, a raczej tylko czasami) praktykowałeś poprzez nadużywanie ostrzeżeń wobec reprezentantów niezefciowej linii ideologicznej. Cytat:Ja jestem chujowym moderatorem Cytat:To czemu nie zrezygnujesz? Bo dobrze mi z tym A tak na poważnie - raczej nie szkodzę, a zawsze cosik pomogę. Cytat:A jak wygląda liberalny kraj z muzułmańską większością? Cytat:Nieco chujowiej, niż liberalny kraj z katolicką większością. No ale właśnie to uda się osiągnąć, jeśli zostanie obalony reżim Iranu. No chyba, że im z zewnątrz ktoś wjedzie i przyniesie komunizm, czy inny kolonializm. A gdzie są liberalne kraje z katolicką większością? Polskę za takowy uważasz? Kraj, w którym nie mogę se kupić legalnie maryśki, w którym nie mogę se szczelić w razie potrzeby eutanazji i w którym katolicy zniszczyli kompromis aborcyjny? Cytat:Dobrze, że ty jesteś oświecony, nieomylny i wolny od propagandy. Cytat:Naprawdę? Takie teksty już założycie grupy „Stoa” wypisuje? Oczywiście jestem omylny i nie jestem odporny na propagandę. Dlatego też staram się dyskutować m. in . na tym forum z osobami o innych poglądach. Jeśli jednak te osoby ograniczają się w dyskusji do nazywania mnie „niedorobionym”, to ciężko coś ciekawego z takiej konfrontacji wynieść. Też staram się dyskutować na forum, ale nie wiedziałem, że jesteś obrońcą zacofanej religii islamskiej, która zarówno w lżejszej jak i cięższej wersji niesie ze sobą trochę mniej lub trochę więcej regresu w każdej jednej dziedzinie życia. Cięzka musi być dola postempowców, którzy poczuwają się do obrony regresu. PS Jak zakładałem grupę "Stoa" to nie miałem żony i dzieci, które dają mi wycisk. Pierdyliarda problemów, stresów, obowiązków i rzeczy do załatwienia. Jak na sytuację w jakiej się znajduję to i tak jestem całkiem stoicki. Ciekawe jaki by był Seneka, Cyceron albo Marek Aureliusz gdybym któregokolwiek z nich zostawił na dobę z moimi Brajanami. Pewnie by ich jasny chuj szczelił z pistoletu i przestaliby pisać o stoicyzmie. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - fciu - 13.01.2026 (12.01.2026, 21:45)lumberjack napisał(a): No nie można i nie powinno się.No a Ty tak właśnie piszesz. Z jednej strony piszesz o ludziach walczących z reżimem. A z drugiej — nazywasz osoby, które się z Tobą nie zgadzają niedorobieńcami tolerującymi „to samo” w Europie. Tak jakbyśmy w Europie mieli reżim ajatollahów. To przecież nie ma sensu. Cytat:Piszę, że ty to właśnie (oczywiście nie zawsze, a raczej tylko czasami) praktykowałeś poprzez nadużywanie ostrzeżeń wobec reprezentantów niezefciowej linii ideologicznej.Gościu — dałem parę ostów za posty, których autor sam się przyznał ostatecznie, że były trollerskie. Nie usunąłem tegoż autora (sam powoli przestał pisać, jak już nie było kogo trollować) i nie dążyłem do jego usunięcia. Z drugiej strony mamy moderatora, która celowo utajnia bana, którego dał, wiedząc, że spowoduje to odejście nielubianego użytkownika. I Ciebie — grzecznie taką politykę akceptującego. Z takim samym oddaniem i posłuszeństwem, z jakim powtarzasz propagandę skrajnej prawicy. Więc z łaski swojej — nie pierdol mi tu za uszami. Cytat:A gdzie są liberalne kraje z katolicką większością? Polskę za takowy uważasz? Kraj, w którym nie mogę se kupić legalnie maryśki, w którym nie mogę se szczelić w razie potrzeby eutanazji i w którym katolicy zniszczyli kompromis aborcyjny?No właśnie ![]() Cytat:Też staram się dyskutować na forum, ale nie wiedziałem, że jesteś obrońcą zacofanej religii islamskiejNie jestem żadnym obrońcą żadnej religii. Po prostu rzygać mi się chce, jak ktoś uważający się za samodzielnie myślącego powtarza bezmyślnie propagandę ludzi, którzy w swoich celach niczym istotnym się od fundamentalistów islamskich nie różnią. RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Nonkonformista - 14.01.2026 lumberjack napisał(a):A jak wygląda liberalny kraj z muzułmańską większością? Geje mogą się gejować bez szykan, więzień czy kar smierci?Uzbekistan. Geje mogą się gejować bez kary śmierci, jest za to niestety więzienie. W ogóle kara śmierci została w Uzbekistanie zniesiona. Państwo świeckie bez religijnego pierdolca to Uzbekistan właśnie. Jestem w Uzbekistanie i czytam, że katotaliby znowu się burzą, bo nauczycielka w jednej ze szkół w Polsce wyrzuciła krzyż do śmietnika. I słusznie. Szkoły, uczelnie i inne instytucje publiczne mają być świeckie. I w Uzbekistanie tak jest. Naucza się go dopiero na uniwersytecie. Szkoły podstawowe i średnie go nie mają. Jak widać stereotypy nigdy nie działają. Uzbekistan uważany za satrapię - wcześniej za Karimowa faktycznie nią był. Teraz natomiast zluzowano majty, Uzbekistan otwiera się turystycznie, staje się bogatszy, ma już od jakiegoś czasu stabilną walutę - wciąż słabą bo 1 000 000 sumów uzbeckich to 300 złotych, ale ten kurs jest taki od dość długiego czasu; ludzie fajni, kobiety mogą się nie zasłaniać, tanio jest. Polecam jako cel turystyczny. |