Forum Ateista.pl
Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Społeczeństwo (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? (/showthread.php?tid=12759)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Fanuel - 21.12.2017

Ej no, przecież młodość musi się wyszumieć. Miał chłopak wystrzałowy pomysł. Jak widać skutecznie zwrócił uwagę na problem anonimowości działań w intrenecie. Za 10 miesięcy na pewno nie powtórzy całej akcji. W końcu jak ktoś jest zjebany, to wcale cały czas nie powtarza tych samych zachowań. Wcale.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Iselin - 21.12.2017

Galahad, nie wiadomo. W Polsce już są bardzo groźni wahabici, których wpuściliśmy dawno temu. To właśnie oni odpowiadają w dużej mierze za te przejścia na islam. Zresztą rekrutowane są też kobiety, które wciągają w to faceci muzułmanie.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Fanuel - 21.12.2017

Oczywiście, zawsze jest margines błędu. Natomiast jak ktoś pozwolił sobie tak mózg sprać, że chce mu się ludzi mordować to raczej jest i słaby psychicznie i raczej swojej nowej tożsamości nie porzuci. To tak jakby wyrzekł się wszystkiego co stało się dla niego atrakcyjne i dawało poczucie lepszości. Breivika nikt nie wypuści, tylko dlatego, ze istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, ze wyczyn powtórzy. W tym wypadku złapali typa trochę wcześniej a mentalność ma iście breivikowską. Teraz ma jeszcze poczucie, że jest męczennikiem za sprawę. Czarno to widzę.

No i bosowie mafii raczej za cyngli nie robią, tylko rekrutują podatnych i mających w tym interes. Z wahabitami podobnie. Prędzej usłyszy się o serii zamachów popełnianych przez neofitów niż przez starych wyjadaczy. To już Lenin się cieszył z istnienia pożytecznych idiotów, bezrefleksyjnie przyjmujących wszelkie brednie, no a ten tutaj jest tylko takim bardziej zaangażowanym idiotą.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 24.12.2017

W Egipcie setki ciapajczyków od Allaha dokonało właśnie szturmu na koptyjski kościół. Wpadli do środka, natłukli chrześcijan i zniszczyli kościół:

Cytat: Hundreds of Muslim demonstrators attacked an unlicensed church south of Cairo wounding three people, an Egyptian Coptic Christian diocese said on Saturday, in the latest assault on members of the country's Christian minority.

The incident took place after Friday prayers when dozens of demonstrators gathered outside the building and stormed it. The demonstrators chanted hostile slogans and called for the church's demolition, the diocese in Atfih said.

The demonstrators destroyed the church's contents and assaulted Christians inside before security personnel arrived and dispersed them.

The wounded were transferred to a nearby hospital, the diocese said after the attack, without elaborating.

A media coordinator at the diocese, the Rev. Yehnes Youssef, said later on Saturday that three Copts were wounded but have been treated.

The church in Giza just outside of Cairo is yet to be sanctioned by the state but has been holding prayers for 15 years. The diocese said it had officially sought to legalize the building's status under a 2016 law that laid down the rules for building churches.

Local authorities often refuse to issue building permits for new churches, fearing protests by hardline Muslim. Christians sometimes build churches illegally or set up churches in other buildings.

Christians constitute around 10 percent of Egypt's predominantly Muslim population. Sectarian violence erupts occasionally, mainly in rural communities in the south.


Egypt's Christian minority has been targeted by Islamic militants in a series of attacks since December 2016 that left more than 100 dead and scores wounded. The country has been under a state of emergency since April after suicide bombings struck two Coptic Christian churches on Palm Sunday
in an attack that was claimed by the local affiliate of the Islamic State group.


http://abcnews.go.com/International/wireStory/coptic-diocese-hundreds-assault-church-egypt-51966546


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - DziadBorowy - 05.01.2018

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-04/czarnoskora-14-latka-pobita-w-warszawie-sprawca-mial-krzyczec-polska-dla-polakow/

Patriota pokazał "ciapajce" gdzie jej miejsce. :|


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - ZaKotem - 05.01.2018

To wina Tuska. Zresztą to się nie wydarzyło. A w Niemczech więcej Murzynów biją.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Iselin - 05.01.2018

To którzyś z tych, co to "szanują kobiety" i piszą "polska" i "polacy"?


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Łazarz - 05.01.2018

(05.01.2018, 10:49)DziadBorowy napisał(a): http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-04/czarnoskora-14-latka-pobita-w-warszawie-sprawca-mial-krzyczec-polska-dla-polakow/

Patriota pokazał "ciapajce" gdzie jej miejsce. :|

Jakiej ciapajce? To jest określenie ludzi z krajów arabskich i innych nieczarnych muzułmanów, pobita zaś została Murzynka.

Co to w ogóle ma do tematu?

Załóż wątek pt. "rasizm w Polsce" i tam wstawiaj takie newsy.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - DziadBorowy - 05.01.2018

W artykule jest mowa o ciemnoskórej osobie pochodzenia tureckiego lub jak donoszą inne media pochodzenia hinduskiego.   Równie dobrze może zatem to być Murzynka jak i ciapajka* , jak to uroczo określają środowiska "patriotyczne". Kraj pochodzenia wskazuje raczej na to drugie.  A temat w szerokim kontekście dotyczy relacji imigrantów i rdzennych mieszkańców Europy więc informacja jak najbardziej tutaj  pasuje.

* pierwotnie określenie dotyczyło to hinduskich mieszkańców UK, których to w ten sposób nazywali polscy emigranci z klasy robotniczej  i dresiarskiej.  Z czasem faktycznie przylgnęło do każdego kto ma kolor skóry inny niż czarny, biały czy żółty. Z kolei określenie ciemnoskóry nie dotyczy wyłącznie Murzynów ale wszystkich, którzy mają ciemną skórę - równie dobrze może być to Hindus czy też Egipcjanin.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Łazarz - 06.01.2018

A to zwracam honor. Zmyliły mnie nagłówki i reakcja ZaKotem. A właśnie:

ZaKotem napisał(a):Zresztą to się nie wydarzyło

Ty tu sobie śmieszkujesz w najlepsze, a wszystkie piszące o tym portale donoszą, że sprawca miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Chyba nie muszę tłumaczyć, co to może oznaczać? Tym bardziej, że źródeł tego nie podają. Jedna tylko TVPiS podała, że sprawca miał tak krzyczeć wg tego portalu stołecznego (inne strony też podawały warszawa.naszemiasto.pl jako źródło, nie wyjaśniając jednak, że to stąd im wzięła ta "Polska dla Polaków"). Ta "informacja" została jednak podana w sposób mocno manipulacyjny:
Cytat:Przed chwilą odwiedził nas dzielnicowy w sprawie wczorajszego rasistowskiego ataku na 14- letnią dziewczynkę (...) Z tego co zrozumiałam dziewczynka odniosła obrażenia i trafiła do szpitala." - napisała na Facebooku Magda.

Z jej zeznań wynika, że atak miał miejsce w środę, 3 stycznia ok. godz. 16:00 przy ul. Słupeckiej 11 na Ochocie. Powodem napaści miał być kolor skóry. Oprawca miał wykrzykiwać m.in. "Polska dla Polaków"

Informacje te potwierdza Komenda Policji: - W środę, 3 stycznia zgłosił się do naszej komendy ojciec 14-letniej dziewczynki, który złożył zawiadomienie w przedmiotowej sprawie. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą intensywne czynności, aby ustalić przebieg tego zdarzenia oraz osobę, która mogła mieć związek z napaścią. Sprawa jest dla nas niezwykle ważna i traktowana w sposób priorytetowy - powiedziała nam podkom. Edyta Wisowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III

Widzicie to? Powołują się na jakiś post na fejsbuniu, nie ma linka, w jednym akapicie są zdania: "Z jej zeznań wynika, że atak miał miejsce w środę, 3 stycznia ok. godz. 16:00 przy ul. Słupeckiej 11 na Ochocie" (informacja potwierdzona i pewna) i "Powodem napaści miał być kolor skóry. Oprawca miał wykrzykiwać m.in. <<Polska dla Polaków>>" (sugestie mimo braku pewności). Czy to też wynika z zeznań Magdy (jakiej Magdy? Magdy Gessler? Marii Magdaleny? Gdzie nazwisko?)? Gdzie mogę zobaczyć te zeznania? No i po tych zdaniach mamy: "Informacje te potwierdza Komenda Policji". Czyli sugeruje się tu, że policja potwierdza wszystkie wspomniane wyżej informacje, a więc również, że powodem ataku był kolor skóry i sprawca krzyczał "Polska dla Polaków". Tymczasem w przytoczonej wypowiedzi podkomisarz Wisowskiej nic na ten temat nie ma, mało tego, portal regionalny wirtualnej Polski przyznaje szczerze, że "Wisowska nie potwierdza, czy atak miał podłoże rasistowskie oraz w jakim stanie jest dziewczynka" (oni też piszą, że sprawca cośtam miał robić, i chyba chcieli się powołać na warszawa.naszemiasto, ale coś im się pomerdało i odwołali się do nieistniejącej strony miastojestnasze.pl XD). Zwracam uwagę, że w tytule artykułu wawalove mamy "Przez kolor skóry?". Znacie chyba prawo nagłówków Betteridge’a?

Jest całkiem prawdopodobne (powiedziałbym, że koło 0,7), że atak miał podłoże rasistowskie, ale możliwe są też dwie inne opcje:
- portal warszawa.naszemiasto.pl rasizm sobie dopowiedział, a "Polskę dla Polaków" zmyślił,
- rasistowskie motywy to plotka, która rozniosła się po Ochocie, a którą przytoczono tam bez sprawdzania z powodu sensacyjności.

W ogóle ciekawym doświadczeniem było przejrzenie sobie kilkunastu artykułów na ten temat. I tak według niektórych sprawca był jeden, inne donosiły o sprawcach w liczbie mnogiej, wg jednych ofiarą była Turczynka, wg innych Hinduska, niektóre to już w ogóle odleciały i pisały o Murzynce ("dziennikarz" przeczytał ciemnoskóra, a napisał czarnoskóra, no bo co za różnica). Aha, ciemna skóra to może być efekt głuchego telefonu, jedyne co wiemy to fakt, że ofiarą jest czternastoletnia Turczynka (to potwierdzają źródłowe artykuły). Turcy nie mają szczególnie ciemnej karnacji, niektórzy z nich wyglądają zupełnie "europejsko".


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 06.01.2018

To by się chyba bardziej nadawało do tematu "Propaganda - demaskowanie".


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - DziadBorowy - 06.01.2018

Ja bym się tutaj nie doszukiwał drugiego dna. Atak z pewnością był, bo do sprawy odniósł się nawet premier,  nie byłoby nic niezwykłego gdyby był to atak na tle rasistowskim, bo to wcale u nas nie jest rzadkość , liczba takich ataków  w ostatnich latach rośnie. A  media jak to media - nie pierwszy raz piszą nie do końca sprawdzone informacje stąd efekt głuchego telefonu i raz Turczynka a raz Hinduska. Błaszczak twierdzi, że osoba ta nie była ciemnoskóra- ale nawet jeżeli mu wierzyć, bo nie raz już dość swobodnie interpretował fakty, a sprawa jest dla nich dość niewygodna, to skoro Ukraińcy wyróżniają się na tyle, iż obrońcy czystości etnicznej spuszczają im wpierdol tym bardziej wyróżniać się może Turczynka, nawet gdy nie jest ciemnoskóra.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Iselin - 06.01.2018

Myślę, że Dziad ma rację z głuchym telefonem. Takie wiadomości mniej więcej tak się rozprzestrzeniają. A z wzrostem liczby zachowań rasistowskich mamy do czynienia ogólnie w Europie. Nie ma co krzyczeć, że Polska jest jakimś wyjątkowym zaściankiem na tle innych państw, natomiast nie ma też co się puszyć, że niczego takiego u nas nie ma. Histeryczne zaprzeczanie też jest wbrew pozorom objawem kompleksów. A co do czarnych i nieczarnych, to już dawo temu w Poznaniu został pobity Syryjczyk, jeden z tych sprowadzonych przez Shaded, a potem Chilijczyk. I to  są akurat sprawdzone wiadomości, a ci ludzie to znajomi moich koleżanek. Przeciętny człowiek niekoniecznie musi rozróżniać tak szczegółowo, Kolega ze szkoły mówił, że w moim mieście rodzinnym mieszka trochę Hindusów i miejscowe dresy sądzą, że to sprowadzeni po cichu uchodźcy z Syrii. Poza tym całkiem sporo ludzi, z tego, co widzę uważa, że czarny=muzułmanin, a muzułmanin=czarny. Nie kojarzą na przykład, że w takiej Etiopii mieszka całkiem sporo katolików.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Łazarz - 07.01.2018

Dziad Borowy napisał(a):Ja bym się tutaj nie doszukiwał drugiego dna.

No ja też sądzę, że takiego nie ma i jest to zwykłe szukanie taniej sensacji, ale i tak jestem nieufny i jeśli okaże się to być aferą wystruganą z banana, to się w ogóle nie zdziwię.

Cytat:nie byłoby nic niezwykłego gdyby był to atak na tle rasistowskim, bo to wcale u nas nie jest rzadkość , liczba takich ataków w ostatnich latach rośnie

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? W liczbach bezwzględnych liczba ta na pewno rośnie, bo rośnie po prostu liczba imigrantów, także tzw ciapatych. Ilu nierodowitych mieszkało w Polsce w 2000, ilu 2010, a ilu teraz? Jaki ich odsetek padł ofiarą jakichś ataków na tle ksenofobicznym w 2000, jaki w 2010, a jaki w 2017?

Cytat:A media jak to media - nie pierwszy raz piszą nie do końca sprawdzone informacje stąd efekt głuchego telefonu i raz Turczynka a raz Hinduska. Błaszczak twierdzi, że osoba ta nie była ciemnoskóra- ale nawet jeżeli mu wierzyć, bo nie raz już dość swobodnie interpretował fakty, a sprawa jest dla nich dość niewygodna, to skoro Ukraińcy wyróżniają się na tyle, iż obrońcy czystości etnicznej spuszczają im wpierdol tym bardziej wyróżniać się może Turczynka, nawet gdy nie jest ciemnoskóra.

Zgadza się. Tylko zauważ, ile fałszywych doniesień o atakach rasistowskich mieliśmy w tym roku. I przypomnij sobie casus dziennikarza GazWybu, który w 2016 roku poszedł na Marsz Niepodległości pomalowany jakąś pastą do butów czy czymś. Ku jego zawiedzeniu nic się nie stało... ale i tak opublikował tekst, w którym opisał że się na niego krzywo patrzyli i "rasizm było czuć". Ciekawe, bo są w Polsce Murzyni-narodowcy, chodzący na Marsz regularnie. Są środowiska, które próbują Polakom wmówić, że są strasznie rasistowskim narodem, niczym się jednak Polacy na tle innych europejskich nacji w tej sprawie nie wyróżniają.

Iselin napisał(a):A z wzrostem liczby zachowań rasistowskich mamy do czynienia ogólnie w Europie.

Prawdopodobnie masz rację, ja jednak chciałbym zobaczyć jakieś potwierdzające to dane.

Cytat:Poza tym całkiem sporo ludzi, z tego, co widzę uważa, że czarny=muzułmanin, a muzułmanin=czarny. Nie kojarzą na przykład, że w takiej Etiopii mieszka całkiem sporo katolików.

No bez jaj. Katolicy nie stanowią nawet jednego procenta ludności Etiopii, znacząca większość Etiopczyków to koptowie (w sensie religijnym, oczywiście, btw nie mam pojęcia dlaczego korekta podkreśliła mi koptów tak pisanych, zawsze myślałem że z nimi jest jak z Żydami i żydami).

No i pierwsze słyszę o tym utożsamieniu Murzynów z muzułmanami. Przecież to nie ma sensu, jak weźmiemy wszystkich Murzynów na świecie to większość z nich jest chyba chrześcijanami, a nawet jeśli nie, to muzułmanie na pewno nie stanowią nawet 50 %.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Iselin - 07.01.2018

Wróć, nie chodzi o Etiopski Kościół Ortodoksyjny. W każdym razie chodzi o to, że są to chrześcijanie.
Co do utożsamienia Murzynów z muzulmanami, to masz rację co do tych liczb, ale wytłumacz to dresom Oczko


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Łazarz - 07.01.2018

Tylko że właśnie pierwsze słyszę, że dresy tak uważają. Murzynów powinni chyba kojarzyć głównie z filmów holiłudzkich i telenoweli, a większość ich murzyńskich bohaterów (w zasadzie wszyscy) to ludzie o nieokreślonym wyznaniu albo chrześcijanie.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - DziadBorowy - 07.01.2018

(07.01.2018, 21:41)Łazarz napisał(a): Na jakiej podstawie tak twierdzisz? W liczbach bezwzględnych liczba ta na pewno rośnie, bo rośnie po prostu liczba imigrantów, także tzw ciapatych. Ilu nierodowitych mieszkało w Polsce w 2000, ilu 2010, a ilu teraz? Jaki ich odsetek padł ofiarą jakichś ataków na tle ksenofobicznym w 2000, jaki w 2010, a jaki w 2017?

Na podstawie cząstkowych danych z różnych źródeł. Tu masz ciekawy artykuł, zwłaszcza ten fragment:
http://www.rp.pl/Przestepczosc/170409294-Rosnie-liczba-sledztw-ws-przestepstw-na-tle-rasistowskim.html

„Prawie dwukrotnie wzrosła liczba spraw, w których celem działania sprawców były osoby wyznania muzułmańskiego – z 192 do 362" – wynika z najnowszego raportu Prokuratury Krajowej, do którego dotarła „Rzeczpospolita"


Więc albo nagle w ciągu roku w Polsce liczba muzułmanów prawie dwukrotnie wzrosła co jest mocno wątpliwe, albo zmieniło się ich postrzeganie i wzrósł poziom agresji w stosunku do takich osób.

https://pk.gov.pl/plik/2017_12/8ffee219b2f4dd56387508008eee13a5.pdf

Jeżeli zerkniemy na ten raport to prokuratura w roku 2012 zajęła się 362 sprawami tego typ . W roku 2016 było 1314 nowych spraw.  3,6 razy więcej.   Tylko pomiędzy 1 półroczem 2016 a 1 półroczem 2017 nastąpił wzrost o 25%.  Oczywiście te przestępstwa to nie tylko pobicia itp, ale nawoływanie do przemocy w necie i tym podobne sprawy też - siłą rzeczy tych lżejszych przestępstw % jest oczywiście więcej. Raport podaje, że z początkiem 2017 roku prowadzono 130 spraw dotyczących przemocy. Czyli można zakładać, że to maksymalnie jakieś  10% wszystkich przypadków.

Jeżeli chodzi i obiekty ataków to w 1 półroczu 2017 roku muzułmanie stanowili 20% i byli na 1 miejscu, Ukraińcy 10% i byli na miejscu 5.  Co ciekawe w 2015 na pierwszych dwóch miejscach ofiar byli Żydzi oraz Cyganie. W 2016 na pierwszym miejscu byli już muzułmanie, którzy wyprzedzili obie te grupy. Wydaje się zatem, że wzrost liczby przestępstw nie daje się wytłumaczyć większą liczbą obcokrajowców bo wówczas Ukaińcy byliby znacznie wyżej na tej liście. Poza tym ciężko uwierzyć, że mamy w Polsce więcej Muzułmanów niż Romów.  Przyczyn zatem szukałbym w ogólnym szambie jaki wylewa się na "ciapatych" w internetach i niektórych mediach.  Zwłaszcza, że z początkiem 2017 roku, gdy histeria przeciw uchodźcom nieco już przycichła  liczba ataków na muzułmanów nieco spadła.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - Łazarz - 07.01.2018

Cytat:Więc albo nagle w ciągu roku w Polsce liczba muzułmanów prawie dwukrotnie wzrosła co jest mocno wątpliwe

I tu jest ciekawa sprawa, śmignął mi niedawno przed oczami utrzymany w złowieszczym tonie artykuł z jakiegoś nacjonalistycznego portalu o tym, że w Polski bardzo szybko rośnie liczba muzułmanów i to przyjeżdżających tu jak najbardziej legalnie. Powoływali się na jakieś statystyki, nie chciało mi się jednak sprawdzać źródeł. Coś w tym może być, prawie codziennie będąc w Warszawie widzę co najmniej jedną kobitę w hidżabie. Rozwalałoby to jednak całą rządową narrację na temat tzw "uchodźców". A właśnie, co do uchodźców, Syria jest krajem w którym odnotowano największy wskaźnik imigracji (liczba przyjezdnych - liczba wyjeżdżających na 1000 mieszkańców) w 2017 roku, Syryjczycy wracają do domu.

Cytat:albo zmieniło się ich postrzeganie i wzrósł poziom agresji w stosunku do takich osób.

Zwracam uwagę, że wzrosła liczba śledztw, nic nie ma o skazaniach. Jest więc więcej możliwych wytłumaczeń (choć nie przeczę, że to jest najbardziej prawdopodobne).


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - DziadBorowy - 07.01.2018

(07.01.2018, 23:17)Łazarz napisał(a): I tu jest ciekawa sprawa, śmignął mi niedawno przed oczami utrzymany w złowieszczym tonie artykuł z jakiegoś nacjonalistycznego portalu o tym, że do Polski bardzo szybko rośnie liczba muzułmanów i to przyjeżdżających tu jak najbardziej realnie


A jakieś konkretne dane? Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że to dość kiepskie źródło. Zresztą nawet jeżeli ta liczba wzrosła to na pewno nie tak jak liczba Ukraińców w Polsce, którzy to gdyby ta przemoc wzrastała wyłącznie z liczbą cudzoziemców powinni być na pierwszym miejscu wśród ofiar.


Cytat:Zwracam uwagę, że wzrosła liczba śledztw, nic nie ma o skazaniach. Jest więc więcej możliwych wytłumaczeń.

Prokuratura nie podejmuje śledztwa jeżeli nie ma istotnych przesłanek wskazujących na możliwość popełnienia czynu.  Dodatkowo brak skazania w śledztwie nie oznacza, że czynu nie było, możliwe, że po prostu sprawców nie złapano lub nie dało się im niczego udowodnić.


RE: Czy można winić skorpiona za to, że jest skorpionem? - lumberjack - 07.01.2018

(07.01.2018, 22:53)DziadBorowy napisał(a): Przyczyn zatem szukałbym w ogólnym szambie jaki wylewa się na "ciapatych" w internetach i niektórych mediach.

Sami sobie to wypracowali.